Janáčkovy Hukvaldy z.s.

Aktuality


12.7.2016   Hukvaldy – závěr

V neděli 10. července skončil svým desátým koncertem XXIII. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. A byl to ročník úspěšný.

Především vyšlo počasí a všechny koncerty se tedy mohly konat pod širou oblohou. Samozřejmě s výjimkou těch, které byly předem plánovány do hukvaldského, rychaltického a příborského kostela. Pouze na přání sbormistryně DPS Permoník paní Evy Šeinerové nezpíval sbor v amfiteátru v oboře, ale mezi kamennými zdmi hukvaldského hradu.

Druhou výhodou letošního ročníku byla skutečnost, že nedošlo ke změně programu ani účinkujících. I zde přálo pořadatelům štěstí. Kromě českých sólistů, komorních souborů a Janáčkovy filharmonie Ostrava účinkovali hosté z Polska, Slovenska a Lucemburska.

A do třetice to byli diváci, kterých koncert od koncertu přibývalo a přibývalo. Nejvíce – přes 400 - jich přišlo na hudební nocturno 9. a na závěrečný koncert 10. července. A ohlasy posluchačů na program i výkony účinkujících byly velice pozitivní. Chválili dokonce i ti, na něž nevyšlo při večerním nocturnu víno...

Již dnes pořadatelé ví, co bude třeba v příštích ročnících vylepšit, jak připravit co nejzajímavější a nejatraktivnější program pro co nejvíce posluchačů. V tuto chvíli děkují všem, kteří navštívili letošní koncerty a vytvořili na nich báječnou atmosféru. Děkují všem, kteří umožnili svou finanční podporou a spoluprací realizaci letošních Janáčkových Hukvald.

 

Alena Lévová
předsedkyně
JANÁČKOVY HUKVALDY z.s.

Jaromír Javůrek
ředitel
MHF Janáčkovy Hukvaldy


- zpět na seznam