Janáčkovy Hukvaldy z.s.

Aktuality


7.7.2016   Pozvánka na Hudební nocturno

V předvečer závěrečného koncertu letošního festivalového ročníku se uskuteční v amfiteátru hukvaldské obory hudební nocturno, které začne v sobotu 9. července ve dvacet hodin.

Wolfgang Amadeus Mozart psal svou Malou noční hudbu pro zahradní slavnost pro pobavení a potěšení přítomných hostů. Od doby svého vzniku se stala jednou z nejhranějších a nejoblíbenějších skladeb a její melodie jsou nezapomenutelné.

Když Joseph Haydn ve službách knížete Esterházyho nemohl získat pro hudebníky svého orchestru dovolenou, rozhodl se dát to najevo prostřednictvím hudebního žertu. V poslední větě jeho Symfonie fis moll začali postupně hudebníci jeden po druhém odcházet, až zůstali jen dva houslisté. Kníže pochopil, hudebníci dostali volno a symfonie je od té doby velmi populární jako Symfonie na odchodnou“.

Komorní orchestr Bohuslava Martinů sice nebude hrát v dobových kostýmech a parukách, ale společně s pořadateli určitě vytvoří v hukvaldské oboře jedinečnou atmosféru. A kromě toho připravili organizátoři festivalu pro návštěvníky nocturna malé překvapení.

 


- zpět na seznam